wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Informacje (FAQ) » Czy ubrania ogrzewane są wygodne?

Czy ubrania ogrzewane są wygodne?

altWIĘCEJ POMOCNYCH ARTYKUŁÓW XNAJDZIESZ W ZAKŁACE INFORMACJE (FAQ)!

Jeśli chodzi Ci po głowie pytanie czy w ciuchach podgrzewanych w ogóle jest wygodnie i czy da się w nich normalnie funkcjonować, ten artykuł da Ci wszelkie odpowiedzi jakich poszukujesz.

Dzisiaj istnieje wiele elementów podgrzewanej garderoby - od podgrzewanych czapek, przez szaliki, kurtki, bieliznę, kalesony aż po elektryczne skarpetki i wkładki do butów.
Wydawałoby się, że są to produkty specjalnego przeznaczenia i nie nadają się do użytku codziennego. Nie jest to jednak poprawne stwierdzenie.

Aby nie wdawać się w zbyt obszerne dywagacje, warto powiedzieć, że produkty takie jak grzejące kalesony są wykorzystywane nie tylko na motocyklu, kiedy jest nam zimno, ale także na nartach czy polowaniach a jednym z ciekawszych zastosowań, jakie udało nam się wyłowić z mediów to ubrany w taką podgrzewaną warstwę bazową znany prezenter, który przy niskich temperaturach prowadził imprezę plenerową.
Zdarza się także, że osoby prowadzące handel na zewnątrz, które spędzają długie godziny we wszelkich warunkach pogodowych, mogą skorzystać z grzejących rękawic, kalesonów czy skarpet. Nie ma więc mowy o dyskomforcie podczas użytkowania.
Ciekawym zastosowaniem podgrzewanej podpinki pod kurtkę jest użycie jej kiedy nie chcemy ubierać się "na cebulę" w niezliczoną ilość warstw. Taka grzejąca podpinka zapewni o wiele większy komfort a w przypadku ocieplenia, wystarczy wyłączyć ogrzewanie. Nie trzeba się rozbierać ani martwić przechowywaniem i transportem zdjętych z grzbietu ciuchów.
Wystarczy dodać, że tego roku (2021) w sierpniu temperatury w nocy spadały w niektórych rejonach nawet do 5 stopni. Ciuchy podgrzewane potrafią w takich przypadkach ogromnie poprawić komfort termiczny.
Następnym przykładem ciekawego zastosowania grzejącej odzieży są skarpety elektryczne w połączeniu z jazdą na rowerze. 
Schowane w kieszonkach bocznych baterie o napięciu 7,4V pozwolą na komfortową jazdę w niskich temperaturach, kiedy organizm rozgrzany jest od wysiłku fizycznego, a częstą bolączką rowerzystów są marznące palce stóp. Istnieją zresztą także ogrzewane pokrowce na buty, zaprojektowane specjalnie dla amatorów pedałowania. Bielizna podgrzewana również może się tu sprawdzić, ponieważ zapewnia odpowiednią wentylację i nie posiada zbyt dużych powierzchni grzewczych. Nada się idealnie kiedy po dłuższym wysiłku zatrzymamy się rowerem czy motocyklem terenowym aby złapać oddech, a następnie ruszymy w dalszą trasę - wtedy zimne powietrze zawsze powoduje nieprzyjemny dyskomfort. Dzięki ciuchom elektrycznym można temu skutecznie przeciwdziałać.

Na koniec warto dodać, że niezależnie czy w elektrycznej odzieży podgrzewanej czynnikiem grzewczym są maty czy kable, są one praktycznie niewyczuwalne w trakcie użytkowania. Dla przykładu puchowa kurtka z ogrzewaniem to na pierwszy rzut oka zwykła kurtka. W użytkowaniu również zupełnie od niej nie odbiega. Daje nam ona jednak możliwość ogrzania się w przypadku gdyby sam puch nie zapewnił odpowiedniego efektu termicznego.

W razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań co do grzejącej odzieży elektrycznej, zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielimy wszelkich odpowiedzi.
Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Informacje (FAQ)
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl