wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Informacje (FAQ) » Dla kogo odzież ogrzewana?

Dla kogo odzież ogrzewana?

altPO WIĘCEJ POMOCNYCH ARTYKUŁÓW SIĘGNIJ DO ZAKŁADKI "INFORMACJE (FAQ)" W GÓRNYM MENU
 

Odzież ogrzewana może wydawać się kolejną fanaberią, zwłaszcza, że z reguły nie są to rzeczy tanie, a przecież tyle lat człowiek żył bez podgrzewanych ciuchów, więc skąd miałaby nagle wziąć się potrzeba ich używania? Wyszliśmy z założenia, że skoro nie każdy może spróbować na własnej skórze, może przynajmniej postaramy się o tym nieco opowiedzieć.Marka KLAN-e to od samego początku producent wyłącznie odzieży ogrzewanej. W ofercie nigdy nie było produktów, które nie byłyby zasilane prądem.Podstawowymi produktami jest oczywiście bluza ogrzewana (lub podpinka) oraz ogrzewane kalesony. Do kompletu można także dołożyć gamę ogrzewanych rękawic oraz podgrzewane skarpety. W ofercie były w przeszłości różne mniej lub bardziej udane pomysły, jak lekkie kurtki, kamizelki ogrzewane czy gotowe kurtki przeznaczone dla motocyklistów. Dzisiaj zostały one zastąpione lekkimi, ciepłymi puchowymi kurtkami ogrzewanymi Everest. Posiadając takie wyposażenie praktycznie nie da się zmarznąć. Ale dla kogo właściwie zostały stworzone ciuchy podgrzewane?
 

My zawsze traktowaliśmy odzież ogrzewaną jako wyposażenie dla motocyklistów i użytkowników quadów. Jest to oczywiście związane z przedmiotem naszej działalności oraz zamiłowaniem do jednośladów. Jazda motocyklem, a zwłaszcza długie podróże potrafią nieźle dać w kość jeśli chodzi o komfort cieplny. Nierzadko nie chodzi nawet o samą niską temperaturę, a o stały napór wiatru, który ostatecznie powoduje wyziębienie organizmu a w efekcie odbiera przyjemność z jazdy jednośladem. Podgrzewana podpinka i kalesony są w stanie przywrócić radość z jazdy, a nierzadko potrafią wręcz "uratować życie". Wiele razy słuchaliśmy od użytkowników naszych ciuchów ogrzewanych, jak w drodze na Nordkapp przez 2/3 podróży było 5 stopni na plusie i deszcz.
 

Odzież ogrzewana to oczywiście nie tylko motocykle. Użytkownicy często narzekają na marznący kciuk (obsługujący manetkę gazu) i korzystają także często z ogrzewanych kalesonów, które zapewniają efekt, który osobiście opisujemy jako połączenie dwóch przyjemności - ciepłej kąpieli oraz jazdy motocyklem, czy quadem. Po prostu nie ma lepiej!
 

Klasyką gatunku są oczywiście narciarze. Dzieje się tak dlatego, że jest to sport stricte zimowy, a więc użycie odzieży ogrzewanej jest jakby naturalne. W przypadku zjazdów jesteśmy rozgrzani i nie potrzebujemy się ogrzewać, ale wszelkie stanie w kolejkach do wyciągów czy nawet po skipass dało się już niejednemu we znaki kiedy temperatura jest grubo poniżej zera.
 

Wśród użytkowników odzieży ogrzewanej KLAN-e znajdują się również myśliwi. Wyczekiwanie na ambonie aż pojawi się zwierzyna łowna często wiąże się z batalią o utrzymanie komfortu termicznego. Trwanie w bezruchu przez dłuższy czas nie jest sytuacją, która temu. Ogrzewana podpinka oraz kalesony plus pakiet baterii w połączeniu z mądrym zarządzaniem prądem są w stanie skutecznie wyeliminować wszelki dyskomfort. Podobnie z resztą jest w przypadku wędkarzy, którzy nieraz lubią już o świcie zasiąść nad wodą i zarzucić wędkę. Dla nich również skierowana jest oferta ciuchów podgrzewanych.
 

Kolejną grupą są paralotniarze. Są oni często użytkownikami ogrzewanych rękawic, ale także innych elementów podgrzewanej garderoby. Marznące dłonie oraz ogólny dyskomfort, związany z kilkudziesięciominutowymi przelotami przy rześkim powietrzu mogą przyczynić się do odebrania przyjemności z tego, co przecież powinno tą przyjemność zapewniać. Odzież ogrzewaną stworzono między innymi po to, aby skutecznie ją przywrócić.
 

Listę tą można ciągnąć bardzo, ale to bardzo długo. W zasadzie wszelka aktywność na zewnątrz, z której nie chcemy rezygnować mimo niesprzyjających temperatur to idealne warunki do wykorzystania ciuchów podgrzewanych. Można by długo wyliczać: spacery po lesie, grzybobrania, wypady w góry, nurkowanie, jeździectwo i wiele innych dyscyplin amatorskiego sportu czy dziedzin hobby, które chcemy wykonywać niezależnie od temperatury.
 

Nie należy także zapominać o osobach niepełnosprawnych, które nierzadko mają problemy z krążeniem i w efekcie marzną bardziej niż osoby, które mogą swobodnie poruszać kończynami. Osoby takie również mogą znaleźć ogromną pomoc w codziennym funkcjonowaniu dzięki odzieży ogrzewanej elektrycznie. Nie jest to więc naszym zdaniem kolejna fanaberia, a w pełni użyteczny asortyment, dzięki któremu poprawimy własny komfort przebywania na zewnątrz oraz skusimy się od czasu do czasu na wyjście z domu zamiast siedzieć w domu i oglądać zewnętrzny świat przez szybę.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Informacje (FAQ)
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl