wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Informacje (FAQ) » Moc ogrzewania - sterowanie KLAN-e

Moc ogrzewania - sterowanie KLAN-e

altWIĘCEJ POMOCNYCH ARTYKUŁÓW XNAJDZIESZ W ZAKŁACE INFORMACJE (FAQ)!

Sterowanie mocą grzewczą odzieży ogrzewanej elektrycznie jest bajecznie proste, choć może także przysporzyć pewnych kłopotów. Dlatego właśnie w niniejszym wpisie poruszymy zagadnienie sterowanie mocą grzewczą i wyjaśnimy jak korzystać z ogrzewania, aby maksymalnie zoptymalizować dostępną energię elektryczną.Stopnie ogrzewania
 

Długie przytrzymanie przycisku ogrzewania poskutkuje włączeniem danego elementu odzieży ogrzewanej. Oczywiście przy założeniu, że dopływa do niej prąd o napięciu 7,4V lub 12V.
 

Odzież ogrzewana elektrycznie KLAN-e startuje zawsze z poziomu 100% i przycisk podświetla się na czerwono. Nie jest to optymalna moc grzewcza, ale jest bardzo przyjemna w odczuciu w momencie, w którym jesteśmy zmarznięci i chcemy szybko poczuć przyjemne ciepło zapewniane przez ogrzewanie elektryczne wszyte w nasze ciuchy.
 

Samo ogrzewanie odczujemy już w ciągu pierwszej minuty. Po kilku minutach zalecamy zmniejszenie mocy ogrzewania do 60% lub nawet niżej - do 40%. Dzięki temu będziemy w stanie utrzymać komfort cieplny, nie obciążając nadto baterii czy akumulatora pojazdu.
 

Jak ustawić odpowiednią moc ogrzewania
 

Sprawa jest bardzo prosta. 
 

Długie przytrzymanie włącza ogrzewanie na 100%. Każde krótkie wciśnięcie tego samego przycisku zmniejsza moc grzewczą o 20%. Zmieniają się także kolory podświetlenia silikonowego przycisku - czerwony to 100%, pomarańczowy to 80%, niebieski to 60%  a biały to 40%.
 

Rzeczą oczywistą jest, że mimo możliwości obsługi przycisków przez ciuchy wierzchnie (ponieważ odstają one od powierzchni odzieży ogrzewanej i są przystosowane do obsługi przez warstwę wierzchnią), nie widać koloru podświetlenia. Cóż - nie można mieć wszystkiego. Należy albo uruchomić ogrzewanie przed rozpoczęciem użytkowania i upewnić się, że poziom ogrzewania ustawiony jest odpowiednio, albo wyczuć odpowiednie ogrzewanie i ewentualnie dostosować moc grzania dla danego produktu.
 

Niezależne ustawienia grzania odzieży
 

Warto na koniec wspomnieć, że moc ogrzewania ustawiana jest niezależnie dla każdego produktu. Oznacza to, że jedną podgrzewaną rękawiczkę można włączyć na inny poziom ogrzewania niż drugą. To samo ze skarpetami i podpinką. Ogólnie sprawa wygląda tak, że mamy pełną dowolność w jakim zakresie korzystamy z dostępnej mocy grzewczej.
 

Jednocześnie należy pamiętać, że zmniejszenie mocy grzewczej zmniejsza jednocześnie pobór prądu. Warto jest więc zawsze korzystać z odzieży ogrzewanej z głową i mieć na uwadze obciążenie instalacji motocykla lub baterii.
 

Im większy stopień ogrzewania, tym mniejsza żywotność baterii lub większe obciążenie instalacji pojazdu.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Informacje (FAQ)
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl