wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Informacje (FAQ) » Skąd wziąć prąd?

Skąd wziąć prąd?

altWIĘCEJ POMOCNYCH ARTYKUŁÓW XNAJDZIESZ W ZAKŁACE INFORMACJE (FAQ)!

Aby cieszyć się wszystkim tym co odzież ogrzewana elektrycznie ma do zaoferowania, musimy zasilić ją prądem. Niniejszy artykuł wyjaśni w jaki sposób możemy zasilić elektrociuchy aby cieszyć się przyjemnym ciepłem w chłodne dni.1. ŹRÓDŁO PRĄDU
 

Jako źródło prądu można zastosować akumulator pojazdu lub baterie przenośne. Wszystkim motocyklistom, użytkowników quadów i tych, którzy mają w swoim zasięgu jakieś źródło prądu o napięciu 12V zawsze polecamy podpięcie się do akumulatora. Zazwyczaj akumulator ładowany jest przez alternator, dzięki czemu nie ma niebezpieczeństwa wykorzystania większej ilości prądu, niż potrzebna jest do poprawnego funkcjonowania wyposażenia pojazdu. Szczegółowe informacje dostępne są na stronach produktowych, w instrukcji obsługi lub na życzenie prześlemy je drogą emailową.
 

a) Baterie umieszczone w odzieży
 

Zależnie od typu odzieży posiadamy różne baterie, którymi można je zasilić. Każdy element odzieży ogrzewanej  KLAN-e może być zasilany napięciem 7,4V lub 12V.
 

Podgrzewane rękawiczki i skarpety mogą być zasilane bateriami o pojemności 3 Ah, które mogą być umieszczone w mankietach. Oba typy produktów posiadają specjalne kieszonki, w których umieszczamy baterie i dzięki temu unikamy wszelkiego okablowania.
 

Bluzy ogrzewane i kalesony wyposażone są w wewnętrzne kieszenie, a w nich możemy umieścić baterie 6Ah, Zasilane mogą być napięciem 7,4V lub 12V. Różnica polega na maksymalnej wydajności ogrzewania. Napięcie 12V oferuje większą moc grzewczą i bardziej intensywne odczuwanie ciepła.
 

Wewnątrz wspomnianych kieszeni znajdują się wtyczki, do których wpinamy zasilanie. Same kieszenie zaprojektowane są tak, aby bez problemu zmieściły się w nich baterie zasilające. Jest to więc kompaktowe i wygodne rozwiązanie, dzięki któremu przestaniemy marznąć w chłodne dni.
 

b) Akumulator pojazdu
 

Akumulator, który ładowany jest przez alternator po odpaleniu silnika, to najlepsze źródło prądu dla naszej odzieży ogrzewanej. Jest to też najtańszy sposób na zapewnienie ciepła podczas jazdy w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.
 

Aby skorzystać z prądu generowanego przez pojazd, najlepiej wpiąć się w instalację w taki sposób, aby prąd pojawiał się po przekręceniu kluczyka. Aby to zrobić, posiadamy w ofercie kabel do zasilania o kodzie K-C-BATTERY. Dzięki temu kablowi możemy wpiąć się na klemy akumulatora lub w inne miejsce instalacji i korzystać z dostępnego podczas pracy silnika prądu.
 

Sam kabel posiada podłączenia na klemy akumulatora oraz bezpiecznik. Ma około metra długości, co w zupełności wystarcza, aby podpiąć go pod instalację, a wtyczkę przymocować np. za pomocą plastikowej opaski zaciskowej w dowolnym miejscu na motocyklu. Wtyczka posiada specjalną pokrywkę gumową, dzięki której do wnętrza nie dostanie się woda ani kurz.
 

c) sama odzież ogrzewana
 

Ten podpunkt może zabrzmieć dziwnie, ale podłączona do źródła prądu odzież ogrzewana może zasilać także inne produkty.
 

Podpinki ogrzewane elektrycznie oraz podgrzewane kalesony KLAN-e posiadają w rękawach i nogawkach specjalne kieszonki z kablami, dzięki którym rękawice i skarpety mogą być połączone bez użycia dodatkowych kabli czy źródła prądu. 
 

Podpinka czy kalesony mogą być zasilane z baterii lub instalacji pojazdu - prąd i tak zostanie przekierowany do rękawic czy skarpet ogrzewanych wpiętych w nogawki czy rękawy zasilanej odzieży. Zyskujemy dzięki temu dodatkową wygodę użytkowania i unikamy dodatkowego okablowania.
 

 

Jeśli chodzi o typy kabli oraz łączenie produktów, zapraszamy do odrębnych wpisów informacyjnych, gdzie wszystko jest szczegółowo opisane.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Informacje (FAQ)
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl