wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Aplikacja MACNA

Aplikacja MACNAAplikacja MACNA do sterowania odzieżą ogrzewaną elektrycznie może być pobrana ze sklepów dostępnych na smartfronach i jest zupełnie darmowa.
Aby pobrać aplikację wystarczy w zasadzie wyszukać słowo "MACNA". Sama aplikacja nosi nazwę "MACNA HEATED".

Aplikacja do odzieży podgrzewanej MACNA pozwala na sterowanie mocą ogrzewania poszczególnych produktów odzieżowych i zawiera także kilka dodatkowych funkcji, opisanych poniżej.

UWAGA!
Nie wszystkie produkty odzieży ogrzewanej elektrycznie MACNA posiadają wbudowane moduły Bluetooth. Najczęściej spotkamy takie produkty wśród rękawic podgrzewanych (z wyjątkiem ogrzewanych rękawiczek MACNA PROGRESS, wyposażonych w tą technologię), lecz w tym konkretnym przypadku nie jest to wada, ponieważ przełączniki są cały  czas w zasięgu dłoni oraz wzroku. Spodziewamy się, że w przyszłości również pozostałe rękawice zostaną wyposażone w moduł Bluetooth.
Aby upewnić się co do występowania tej technologii w konkretnym produkcie, należy uważnie czytać opisy produktów.


 

Funkcje aplikacji Macna

Po uruchomieniu aplikacji wita nas taki oto ekran.
Na tym ekranie pojawia się wybór języka. Niestety wersja polska nie jest dostępna, ale angielska jest bardzo intuicyjna.
Po wybraniu języka klikamy na dole przycisk NEXT i przechodzimy do kolejnego ekranu.

Po wybraniu języka pojawia się ekran na którym możemy klinkąć plusik aby dodać nowy produkt lub przejść do aplikacji bez dodawania produktów (Skip). Przy pierwszym uruchomieniu należy oczywiście dodać produkt. Klikamy więc na plusik.

Kolejny ekran zawiera opis procedury. Należy włączyć produkt odzieży ogrzewanej, przytrzymując przycisk zasilania przez 1,3s. Symbol "bluetooth" powinien zacząć migać na czerwono w oczekiwaniu na połączenie z aplikacją.
Następnie wyświetli się lista wykrytych przez aplikację produktów. Należy je dodawać po kolei. Zaznaczamy więc pierwszy produkt na liście. Połączenie powinno zająć maksymalnie kilka sekund. Po podłączeniu, na pasku z kodem połączonego produktu pojawi się niebieskie pole z symbolem "bluetooth" a dioda na produkcie zacznie się świecić na niebiesko, potwierdzając połączenie z aplikacją. Poniżej przycisku "NEXT" na dole ekranu pojawi się ramka z potwierdzeniem ustanowienia połączenia.
 
W tym miejscu możemy dodać też drugi produkt, klikając na jego kod. Po podłączeniu wszystkich produktów przechodzimy dalej za pomocą przycisku "NEXT" i znajdujemy się w panelu zarządzania sparowanymi produktami.
W tym przypadku połączone zostały dwa produkty - kurtka ogrzewana MACNA Centre oraz lewa skarpetka ogrzewana MACNA LAVA. Ekran zawiera listę sparowanych produktów, aktualne ustawienie mocy grzewczej oraz stan baterii.

W przykładzie widocznym obok, skarpetka ustawiona jest na najniższy poziom ogrzewania 1 = 40% mocy. Kurtka ogrzewana ustawiona jest na pauzie. Oznacza to, że ogrzewanie jest wyłączone, ale jest ona w gotowości aby z poziomu aplikacji móc sterować mocą grzewczą produktu.

Stan baterii jest inny dla obu produktów ponieważ skarpetka ma ma mniejsze zapotrzebowanie na prąd. Produkty podpięte były do jednej baterii 12V, 6Ah umieszczonej w kurtce MACNA Centre. Skarpetka na potrzeby prezentacji została wpięta w przewód w rękawie kurki (typowo będzie ona wpięta analogicznie w nogawkę spodni ogrzewanych MACNA Centre lub kalesonów KLAN-e).

 
W panelu sterowania aplikacja pozwala na sterowanie mocą grzewczą każdego z produktów niezależnie. Produkty posiadają cztery ustawienia mocy, które symbolizowane są także przez odpowiednie kolory. Po kliknięciu okręgu z numerem, zmienia się moc ogrzewania oraz kolor okręgu. Na ciuchach podgrzewanych zmieni się analogicznie podświetlenie przycisku.

Dostępne poziomy ogrzewania są następujące:
1. Kolor biały - 40%
2. Kolor niebieki - 60%
3. Kolor fioletowy - 80%
4. Kolor czerwony - 100%

Ustawienie mocy ogrzewania wpływa na żywotność baterii.

Każde kliknięcie okręgu z symbolem mocy ogrzewania zmieni parametr o jedną pozycję. Między pozycją 4 a 1 pojawia się także pauza, widoczna na ekranie wyżej w przypadku ogrzewanej kurtki. 

Pauza pozostawia produkt włączony i gotowy na kolejną komendę. Ogrzewanie jest w tej pozycji wyłączone.

 
Klikając z lewej strony na widoczne w poprzednim widoku można uruchomić zaznaczanie produktów do zmian masowych. W tym przypadku zaznaczone zostały oba produkty. 
Funkcja ta nie pozwala na zmianę ustawienia mocy grzewczej dla obu produktów i w zasadzie możliwości zmiany parametrów ograniczają się wtedy do menu dolnego. 
Po lewej stronie można oba produkty wyłączyć (aby móc ponownie sterować nimi za pomocą aplikacji należy je fizycznie włączyć przez przytrzymanie przycisków przez 1,3s).
W środku mamy możliwość wyboru pauzy dla wszystkich zaznaczonych elementów ogrzewanej odzieży a po prawej stronie znajduje się ustawienie wyłączenia czasowego (timer).
Ten widok pokazuje jak wygląda okno wyłącznika czasowego przy wyborze dwóch produktów odzieży ogrzewanej elektrycznie. Dla każdego elementu można wybrać odrębną ilość czasu po którym zasilanie zostanie wyłączone.


Powyższe zrzuty ekranu pokazują najważniejsze funkcje aplikacji do sterowania odzieżą elektryczną MACNA HEATED.
Dzięki tej aplikacji możemy sterować kluczowymi funkcjami odzieży bez konieczności fizycznego sięgania do przełączników każdego z elementów odzieży.


 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl